17. Pielgrzymka Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci

wpis w: Archiwum, Uncategorized | 0

W niedzielę 21 czerwca odbył się wyjazd dzieci i dorosłych na 17. Pielgrzymkę Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci. Z naszej parafii pojechały aż dwa pełne autobusy wraz z katechetami p. Marią Jałosińską, p. Elżbietą Stańczyk i ks. Marcinem Wojciechowskim.

Tegorocznej pielgrzymce przyświeca hasło: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Dzieci przybywają przed tron Matki Bożej z intencjami własnymi i tymi, w których codziennie modlą się, będąc członkami PKRD. Jest to również czas dziękczynienia Maryi za Jej opiekę

Pierwszą część radosnego świętowania na Jasnej Górze wypełniła muzyka i śpiew zespołu Armia Dzieci oraz koncert bpa Antoniego Długosza.

Na początku Eucharystii, której przewodniczył  biskup Antonii Długosz  wyraził swoją radość, że „kolejny raz przeżywamy spotkanie z Panem Jezusem”. Poprosił także, aby każde dziecko obejrzało się dookoła i podało rękę stojącym obok dzieciom, i żeby się ładnie do swojego sąsiada uśmiechnęło.

W homilii bp Długosz mówił dzieciom o nawróceniu, w ten sposób nawiązując do hasła pielgrzymki. Wskazał, jaką drogą iść do Pana Jezusa, pomimo grzechów, jakie nam się przytrafiają. Tą drogą jest wypełnianie Dziesięciu Przykazań Bożych, czytanie Słowa Bożego i korzystanie z sakramentów świętych.
Zauważył żartobliwie, że wcale nie „musimy indorzyć, być pawiami ani osłami, jeśli każdego dnia będziemy przeżywać swoje nawrócenie”. „Pan Jezus daje nam Dziesięć Przykazań Bożych, one są ciągle aktualne” – zaznaczył kaznodzieja

 

„Gdyby wtedy Madzia nie zaczęła, nie byłoby was dzisiaj tutaj. Jak macie dobre natchnienie, to trzeba natychmiast działać. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli to natchnienie, żeby tu zorganizować tę pielgrzymkę”- tak powiedział o. Tadeusz Rydzyk, dyrektor Radio Maryja.

Print Friendly, PDF & Email
Komentarze zostały wyłączone.