24. Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja

wpis w: Archiwum, Uncategorized | 0

Niedziela 12 lipca jest dniem szczególnym, w Częstochowie w dniu tym odbywa się doroczna, a już 24. Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja. Członkinie i członkini Rodziny Radio Maryja przy parafii św. Mikołaja wraz z ks. Marcinem Wojciechowskim wybrali się na pielgrzymkę, aby móc podziękować przed Cudownym Obrazem Maryi za wszelkie łaski, za opiekę i za całą Rodzinę Radio Maryja.

 

Tegoroczna pielgrzymka odbywa się pod hasłem: „Po Panu Bogu najbardziej kocham Polskę”. Jak wyjaśniał w zaproszeniu na spotkanie o. Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor Radia Maryja, to słowa wypowiedziane przez Sługę Bożego Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego. – Po Panu Bogu najbardziej kocham Polskę, Polskę zawsze wierną – Polonia Semper Fidelis – tłumaczył o. Rydzyk.

 

Eucharystia sprawowana przez ks. abp. Andrzeja Dzięgę, metropolitę szczecińsko-kamieńskiego. Podczas spotkania słowo do pielgrzymów skierowali m.in.: ks. kard. Zenon Grocholewski – były prefekt Kongregacji ds. Wychowania Katolickiego, o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR – Dyrektor Radia Maryja, o. Janusz Sok CSsR – prowincjał Warszawskiej Prowincji Redemptorystów oraz Jarosław Kaczyński – prezes Prawa i Sprawiedliwości.

 

– Dzięki temu środowisku i tej Rodzinie Polacy mieszkający i w Stanach Zjednoczonych i w Australii i w Europie i na Wschodzie czują się jednością, mogą się rozpoznawać, wiedzą o sobie dużo, znają się i uczą się na nowo mądrej i skutecznej współpracy. Jako szczególna tkanka polskiego narodu, tutaj na Jasnej Górze, jesteście przy Matce i Królowej naszej jako dzieci szczególnie jej bliskie, Rodzina Jej – Maryjna, o Jej duchowości, o Jej sposobie zawierzania, o Jej zaufaniu Panu Bogu i o Jej gorliwości w wykonywaniu Bożych dzieł – powiedział ks. abp Andrzej Dzięga.

 

– Chciałem szczególnie podziękować ks. abp. metropolicie szczecińsko-kamieńskiemu za to, co tutaj powiedział; za to, że przedstawił w sposób jednoznaczny i zdecydowany stanowisko Kościoła. (…) Potrzebowaliśmy tego wszyscy, potrzebowała tego Polska. Dziękuję z całego serca. Muszę podziękować też wszystkim, którzy tutaj przybyli, by modlić się za Radio Maryja; by modlić się za Polskę w imię tych słów, które wypowiedział kiedyś Prymas Tysiąclecia: ,,Po Bogu najbardziej kocham Polskę”. Polskę trzeba kochać, trzeba kochać ją czynnie, trzeba dla niej działać skutecznie i razem, pod tą wodzą, która jest niezawodna. Padły tu słowa o Matce Boskiej, Polskiej Królowej i Hetmance. Pod Jej wodzą musimy prowadzić Polskę ku dobrej zmianie – akcentował prezes Jarosław Kaczyński.

Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym parafianom, którzy wzięli udział w 24. Pielgrzymce Rodziny Radia Maryja. Kochani serdecznie zapraszamy Was już w przyszłym roku, na kolejne spotkanie naszej rodziny.

Print Friendly, PDF & Email
Komentarze zostały wyłączone.