39. Piesza Pielgrzymka do Częstochowy `2017

W dniach 9-13 sierpnia nasza parafia wraz z parafią Białaczów, Żelazowice, Bedlno,  Skórkowice i Lipa wybrała się na 39. Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Radomskiej do Częstochowy. W tym roku hasłem przewodnim było zawołanie: „Idźcie i głoście”.

W naszej grupie było 2 księży: przewodnik- ks. Paweł Kaszuba, ks. Adam Ślusarczyk, ks. Marcin Wojciechowski (który głosił homilię) oraz  alumn: Arkadiusz Lenart. Wszyscy oni dbali, aby grupa zawsze miała czas zajęty modlitwą, czy wspólnym wielbieniem Pana Boga.

Codzienne modlitwy, Eucharystia, konferencje i cała nasza modlitewna wędrówka oparta była na przykładach polskich  świętych: Matki Bożej Gietrzwałdzkiej, św. br Alberta Chmielowskiego, bł. Honorata Koźmińskiego, Matki Bożej Częstochowskiej. Konferencje i modlitwy prowadzone w ciągu dnia miały nam wszystkim przypomnieć sens Ewangelizacji, do której powołany jest każdy chrześcijanin. Jest to zadanie każdego z nas, które wynika z sakramentu Chrztu Świętego.

W grupie nie zabrakło też służb porządkowych: porządkowych, medycznych, scholii, technicznych, bagażowych, pielęgniarek. Wszystkim tym osobom serdecznie dziękujemy za udział w Rekolekcjach w drodze.

Serdecznie dziękujemy za uwiecznienie na zdjęciach naszych Rekolekcji w drodze firmie N&S FOTO STUDIO Sebastian Brzozowicz (tel. 512 115 337). Zdjęcia są rewelacyjne 🙂

ZAPRASZAMY DO GALERII