4. Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca

wpis w: Uncategorized | 0

Dnia 4 czerwca 2016 r. na Jasnej Górze obchodzona była 4. Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca. Jak podają statystyki, w uroczystości wzięło udział ok. 15 tys. osób – w tym także z naszej parafii. Tegorocznej pielgrzymce towarzyszyło hasło: „Bądźmy świadkami Bożego Miłosierdzia”.

Mszy św. w południe na Szczycie przewodniczył abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, delegat Episkopatu Polski ds. Stowarzyszenia Żywego Różańca.

„Kiedy dzisiaj po raz kolejny stajemy na jasnogórskim wzgórzu jako wspólnoty Żywego Różańca nie sposób nie zauważyć, że w przesłaniach św. Jana Pawła II występuje wiele wskazań, aby chrześcijanin wziął do ręki różaniec, i aby przeżywał tajemnice swego życia z Jezusem poprzez serce Jego Matki – mówił w kazaniu abp Wacław Depo

Wszystkim uczestnikom w tym roku towarzyszyły szczególne modlitwy w intencji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.