To nie boli – Oddaj krew!

wpis w: Archiwum, Uncategorized | 0

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy Żarnów i okolic do Honorowego oddania krwi, które odbędzie się w niedzielę 27 lipca 2004 roku. Akcja zostanie przeprowadzona w godzinach: 9.30 – 13.00 na terenie strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Żarnowie, ul. Szkolna 8.

blood drop illustration

Organizatorzy serdecznie dziękują żarnowianom za dotychczas okazywaną życzliwość i zachęcają do dalszego czynnego uczestnictwa w akcji.

Kilka zasad wartych przypomnienia: 

KTO MOŻE ODDAĆ KREW?

Każdy kto:

– jest w wieku od 18 do 65 lat;
– waży powyżej 50 kg;
– przedstawi dokument tożsamości ze zdjęciem, adresem zamieszkania oraz numerem PESEL;
– odpowiada wymaganiom zdrowotnym pozwalającym na ustalenie na podstawie badań lekarskich i badań laboratoryjnych, że każdorazowe pobranie krwi nie spowoduje ujemnych skutków dla jego stanu zdrowia lub stanu zdrowia przyszłego biorcy w szczególności na skutek występowania przeciwwskazań stałych lub czasowych do pobrania krwi;
– temperatura ciała, która mierzona jest pod pachą nie powinna przekraczać 37°C;

Print Friendly, PDF & Email
Komentarze zostały wyłączone.