Dożynki gminne `2015

W niedzielę 30 sierpnia w naszej parafii przeżywaliśmy gminne dożynki. Na samym początku Świętej Liturgii ks. proboszcz Jan Dereń pobłogosławił wieńce dożynkowe, a zaraz po tym wyruszyła uroczysta procesja do kościoła. We mszy świętej wspólnie dziękowaliśmy za tegoroczne zbiory prosząc Boga, aby nikomu nie zabrakło powszedniego chleba.

W homilii, która wygłosił ks. proboszcz- przypomniał wszystkim zgromadzonym o idei i wyzwaniu jakie czeka praca rolnika w dzisiejszym świecie.

Po zakończonej liturgii uroczysty korowód z wieńcami przeszedł na plac targowy, gdzie odbywała się dalsza część tego radosnego świętowania połączona ze śpiewem i tańcami.

Serdecznie dziękujemy wszystkim mieszkańcom poszczególnych miejscowości za przygotowanie wieńców dożynkowych, za to wspólne spotkanie z Jezusem i podziękowanie Mu za tegoroczne plony.

kliknij