Dożynki gminno-parafialne `2017

wpis w: Archiwum, Uncategorized | 0

W ostatnią niedzielę sierpnia (27.08.2017) w naszej parafii przeżywaliśmy gminno-parafialne dożynki. Na samym początku Świętej Liturgii ks. proboszcz Grzegorz Zbroszczyk pobłogosławił wieńce dożynkowe, a zaraz po tym wyruszyła uroczysta procesja do kościoła. We mszy świętej wspólnie dziękowaliśmy za tegoroczne zbiory prosząc dobrego Boga, aby nikomu nie zabrakło powszedniego chleba. Wnętrze Kościoła wypełnione było pięknie wykonanymi wieńcami dożynkowymi z miejscowości pochodzących z naszej parafii.

W homilii, która wygłosił ks. proboszcz- przypomniał wszystkim zgromadzonym o idei i wyzwaniu jakie czeka praca rolnika w dzisiejszym świecie.

Po zakończonej liturgii uroczysty korowód z wieńcami przeszedł na plac targowy, gdzie odbywała się dalsza część tego radosnego świętowania połączona ze śpiewem i tańcami.

Serdecznie dziękujemy wszystkim mieszkańcom poszczególnych miejscowości za przygotowanie wieńców dożynkowych, za to wspólne spotkanie z Jezusem i podziękowanie Mu za tegoroczne plony.


Galeria zdjęć (kliknij)

Print Friendly, PDF & Email
Komentarze zostały wyłączone.