Finał XIV Diecezjalnych Mistrzostw Ministrantów w Futsalu zakończony

wpis w: Archiwum, Uncategorized | 0

W sobotę 08. 03 w Żarnowie i w Opocznie odbył się finały XIV Diecezjalnych Mistrzostw Ministrantów w Halowej Piłce Nożnej.  Do rozgrywek zgłosiło się 149 drużyn. 1 i 8 lutego 2014 roku w Radomiu rozegrano eliminacje. Ministranci rywalizowali w Radomiu i Żarnowie. Ksiądz Damian Drabikowski był jednym z organizatorów Mistrzostw.

Mistrzostwa rozpoczęły się Mszą Świętą pod przewodnictwem Księdza Biskupa Henryka Tomasika o godz. 9.00. Tuż po Niej drużyny rozjechały się na trzy hale: Hala przy  Gimnazjum im. 25 pp AK w Żarnowie, hala przy  ZSS nr 3 w Opocznie, hala przy ZSO w Opocznie, gdzie odbywały się rozgrywki grupowe, a następnie ćwierćfinały.

O godz. 17.00 w Hali Sportowej przy ZSS nr 3 w Opocznie nastąpiło uroczyste zakończenie dla wszystkich kategorii.

 

KATEGORIA MINISTRANCI
(Hala przy  Gimnazjum im. 25 pp AK w Żarnowie)

I MIEJSCE– PARAFIA BIAŁACZÓW
II MIEJSCE– PARAFIA RADOM M.B. KRÓLOWEJ ŚWIATA
III MIEJSCE– PARAFIA STĄPORKÓW
IV MIEJSCE– PARAFIA RADOM ŚW. STEFANA

NAJLEPSZY ZAWODNIKMATEUSZ PAŁCZYŃSKI
NAJLEPSZY BRAMKARZPAWEŁ SOCHA
KRÓL STRZELCÓWKONRAD WIKTOROWICZ

 

KATEGORIA LEKTORZY MŁODSI
(hala przy  ZSS nr 3 w Opocznie)

I MIEJSCE– PARAFIA RADOM ŚW. STEFANA
II MIEJSCE– PARAFIA ZAKRZEW
III MIEJSCE– PARAFIA ZWOLEŃ
IV MIEJSCE– PARAFIA SZYDŁÓWEK

NAJLEPSZY ZAWODNIKKRYSTIAN KOMIARCZYK
NAJLEPSZY BRAMKARZPAWEŁ PRZYBYSZ
KRÓL STRZELCÓW- MACIEJ MICHNIO

 

KATEGORIA LEKTORZY STARSI
(Hala przy ZSO w Opocznie)

I MIEJSCE– PARAFIA PETRYKOZY
II MIEJSCE– PARAFIA ODECHÓW
III MIEJSCE– PARAFIA JASTRZĄB
IV MIEJSCE– PARAFIA LIBISZÓW

NAJLEPSZY ZAWODNIKDANIEL ŁAGOWSKI
NAJLEPSZY BRAMKARZPATRYK CZARNUTA
KRÓL STRZELCÓW- BARTŁOMIEJ STOŁKA

 

Patronat honorowy nad Mistrzostwami sprawowali: Ordynariusz Diecezji Radomskiej- ks. Biskup Henryk Tomasik, Dziekan Dekanatu Opoczyńskiego- ks. Jan Serszynski, Proboszcz Parafii Żarnów- ks. Jan Dereń, Marszałek Województwa Łódzkiego- Witold Stępień, Starosta Opoczyński- Marek Ksyta, Burmistrz Opoczna- Jan Wieruszewski, Wójt Gminy  Żarnów- Krzysztof Nawrocki.

Patronat medialny objęli: Portal Diecezji Radomskiej, Radio PLUS, Gość Niedzielny, TOP Opoczyński oraz Telewizja Opoczno.

Organizatorzy w sposób szczególny dziękują wszystkim, którzy wsparli przebieg Mistrzostw.

Print Friendly, PDF & Email
Komentarze zostały wyłączone.