„IDŹ I KOCHAJ” – Lednica 2017

wpis w: Archiwum, Uncategorized | 0

W sobotę, 3 czerwca młodzież z naszej parafii wraz księdzem Marcinem Wojciechowskim i wychowawcami wybrała się na 21. Spotkanie młodych na Polach Legnickich. Zanim pielgrzymka dotarła do Lednicy w programie było zaplanowane zwiedzanie Gniezna, gdzie wszyscy mieli indywidualny czas dla siebie.

Hasłem tegorocznego wydarzenia było „Idź i kochaj”. Lednica 2000 jest uważana za największe spotkanie religijne w Polsce dla ludzi młodych. Plan 21. Spotkania młodych był cały wypełniony modlitwą, śpiewem i tańcem, poprzez który młodzież z naszej parafii wychwalała Pana Boga Głównym wydarzeniem na Lednicy była Eucharystia, celebrowana przez księży biskupów, kapłanów – a przewodniczył jej Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski – ks. abp Stanisław Gądecki. 

Homilię wygłosił biskup pomocniczy krakowski Grzegorz Ryś. Powiedział m. in.:

„Cały świat może wam mówić, że jesteście bez sensu; że znaleźliście się na nim przypadkowo. Tylko nie Bóg. Każde uderzenie tętna w żyłach przypomina mi, że on mnie kocha.”

„Jezus daje nam ciągle chleb i wodę – musisz to dostać, bez tego będziesz martwy. To jest niesłychane wyzwanie tego wieczoru i tej Ewangelii, że jest przed nami rzeczywistość, którą jak otrzymam to będę mógł powiedzieć: wiem, że żyje, teraz wiem, że żyje”.

Lednica jest cudownym miejscem, by coś w sobie zmienić lub czegoś się nauczyć. W tym roku, wśród symboli lednickich, które dostawali wszyscy uczestnicy znalazł się różaniec – jest to nawiązanie do 100. rocznicy obchodów Objawień Fatimskich w Polsce.

Serdecznie już dziś zapraszamy do wyjazdu za rok!

Print Friendly, PDF & Email
Komentarze zostały wyłączone.