„Jestem Twój. Amen!”

wpis w: Uncategorized | 0

„Jestem Twój. Amen!” – są to słowa jednego z ostatnich kazań śp. o. Jana Góry OP.- założyciela i propagatora Lednica 2000.

Dnia 4 czerwca w Lednicy odbyło się jubileuszowe XX Spotkanie Młodych Lednica 2000. Hasłem przewodnim było „Amen„, które było zwieńczeniem 3 letniego triduum Lednickiego: „W imię Ojca”, „W imię Syna” i „W imię Ducha Świętego”.  Oczywiście na spotkaniu nie mogło zabraknąć naszej parafii. W spotkaniu wzięła udział młodzież z parafii św. Mikołaja w Żarnowie i z parafii św. Jana Chrzciciela z Białaczowa, pod opieką księży: Marcina Wojciechowskiego i Pawła Kaszuby oraz pań: Marii Jałosińskiej i Emilii Zelgi, a pomagał im też nasz alumn.

W spotkaniu wzięło udział około 80 tys. pielgrzymów z Polski i zagranicy. Cały dzień wypełniony był tańcami, śpiewami i modlitwą ku czci Jezusa. W roku tym były wspominanie także dwie przepiękne rocznice takie jak 1050-o letnia rocznica Chrztu Polski, czy Jubileusz 800-lecia Dominikanów. W ciągu dnia można było wysłuchać konferencji o. Adama Szustaka, odbyć sakramentalną spowiedź czy jak to wszyscy zrobili odnowić przyrzeczenia chrzcielne. W tym roku każdy uczestnik otrzymał: Pismo Święte, drewniany krzyżyk i świece.

 

„Drodzy przyjaciele, chcecie razem wypowiedzieć, wyśpiewać i wytańczyć wasze +Amen+. Jest to wasze potwierdzenie osobistego oddania Chrystusowi, którego wasi przodkowie przyjęli wraz z chrztem 1050 lat temu. Na wzór Maryi, której życie całe było przeniknięte chwałą Bożą, w Duchu Świętym, codziennie powtarzajcie wasze +Amen – niech się tak stanie+” – mówił papież Franciszek

Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył Prymas Polski – abp Wojciech Polak:

– Świętej pamięci Jan mówił nam kiedyś, że gdy słyszał jak Jan Paweł II w Gnieźnie czy w Poznaniu przypominał o tym, że jesteśmy u źródeł chrzcielnych, to przecież nie myślał o ulicach, o placach jednego czy drugiego miasta.

 

Jest tylko dzisiaj, nie ma jutra! Dla Słowa, które zabrzmiało przed chwilą, jest dzisiaj, Lednica jest dzisiaj, a nie jutro. Bóg dał nam „dzisiaj”… We mnie dzieją się dwa nurty życia, przepiękne, Boże. Odchwaszczanie, zmiękczanie, czynienie siebie urodzajnym, jak to robić, żeby nie komplikować, żeby młody człowiek mógł to przeżyć? Dzisiaj na Lednicy nie zabrzmiała żadna informacja. Autentycznie usłyszane jest tylko to Słowo, które wydaje owoc.- takie słowa podczas homilii wypowiedział bp Edward Dajczak

 

Zwieńczeniem spotkania było symboliczne przejście przez Bramę Rybę, w symbolicznym geście wyboru Chrystusa.

 

 

CZYM JEST LEDNICA?

Lednica to wybór Chrystusa, pojednanie z Bogiem, uczestnictwo w Eucharystii, adoracja i modlitwa. To zabawa poprzez wspólny taniec i śpiew. To wspólnota i jedność prawie 100 000 młodych serc. Lednica to wyjątkowe Spotkanie pod Bramą III Tysiąclecia, którego powinien doświadczyć każdy. Tu po prostu trzeba być!

Naszym patronem jest Święty Jan Paweł II, który dzieło pobłogosławił i zainspirował do organizacji Spotkań Młodych LEDNICA 2000 śp. o. Jana W. Górę OP. Ojciec Jan to dzieło ukochał. Poświęcił całe życie na jego rozwój oraz ewangelizację młodych. Jego słowa podkreślają jak ważnym jest, abyśmy wszyscy spotkali się na Polach Lednickich.

 

Jaż teraz gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w przyszłym roku na XXI Spotkaniu Lednickim Lednica 2000!!

Print Friendly, PDF & Email
Komentarze zostały wyłączone.