Konsekracja kościoła pw. NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II

wpis w: Uncategorized | 0

Dnia 18 maja 2016 r., w Toruniu miała miejsce Konsekracja kościoła pw. NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Z naszej parafii organizowany był wyjazd pod opieką ks. Marcina Wojciechowskiego,  na to wielkie wydarzenie. Jednym z elementów uroczystości była specjalna procesja dziejów – były to specjalne grupy, poprzebierane w specjalne stroje z dawnych czasów historycznych. Świątynia ma pomieścić ok. 3 tys. osób, ma dwa poziomy i wielką kopułę zwieńczoną koroną. W kościele znajduje się też replika prywatnej kaplicy św. Jana Pawła II na Watykanie z kopią obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. 

Na obchody konsekracji świątyni licznie przybyli przedstawiciele Kościoła m.in. ks. kard. Stanisław Dziwisz – metropolita krakowski, ks. abp Sławoj Leszek Głódź – metropolita gdański, ks. bp Andrzej Suski – ordynariusz toruński, ks. abp Mieczysław Mokrzycki – metropolita lwowski czy ks. abp Marek Jędraszewski – zastępca przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

Każdy z nas będzie pewnie na swój sposób przeżywał tę uroczystość. Każdy z nas gdzieś po cichu będzie w swoim sercu modlił się za rzeczy dla niego ważne, ale myślę, że tym, co nas wszystkich łączy jest to, że jesteśmy Polakami, że jesteśmy rodziną i że kochamy naszą Ojczyznę. Kiedy tak patrzę na Państwa, na nas wszystkich, na ten kolorowy tłum, radosny, roześmiany, to myślę sobie, że dobrze jest żyć w Polsce – mówiła premier.

Kard. Grocholewski w homilii podkreślił radość z możliwości konsekracji świątyni w Toruniu w imieniu papieża Franciszka. Kościół ten jest kontynuacją poprzednich dzieł powstałych w Toruniu, czyli Radia Maryja, Telewizji Trwam i Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej. Razem stanowią owoc miłości rzeszy Polaków z kraju i zagranicy – miłości do Boga, Kościoła, Ojczyzny, prawdy i dobra. Hierarcha wyraził uznanie dla redemptorystów, a w szczególności dla o. dr. Tadeusza Rydzyka, których staraniem ta świątynia powstała.

Print Friendly, PDF & Email
Komentarze zostały wyłączone.