Ks. kan. Jan Kruk prałatem

wpis w: Archiwum, Uncategorized | 0

 

W niedzielę, 27 sierpnia 2017 roku, na Mszy Świętej o godz. 17.00 przeżywaliśmy niecodzienne wydarzenie. Do naszej parafii przybył Ordynariusz naszej diecezji, ks. bp Henryk Tomasik. Pojawienie się księdza biskupa związane było z osobą księdza Jana Kruka, seniora, rezydenta i byłego proboszcza naszej parafii.

Na początku Eucharystii, ksiądz biskup odczytał akt nadania przez Stolicą Apostolską tytułu Kapelana Jego Świątobliwości. W Kościele Katolickim tytuł prałata od roku 2014 nie jest już nadawany. Biorąc pod uwagę liczne zasługi dla duszpasterstwa i samej parafii, ksiądz biskup wystąpił z prośbą do Stolicy Piotrowej o nadanie tego tytułu dla ks. Jana Kruka. Po odczytaniu dekretu w kościele rozległy się wielkie brawa.

Na zakończenie Mszy Świętej, księdzu prałatowi Janowi Krukowi gratulacje i życzenia złożyli m. in. Wójt Gminy Żarnów wraz z radnymi, przedstawiciele Powiatu Opoczyńskiego, szkół, Rodziny Radio Maryja, młodzieży i parafian. Nie brakowało łez i miłego, życzliwego uśmiechu.

Księdzu prałatowi Janowi serdecznie gratulujemy tak wielkiego wyróżnienia. Życzymy wielu łask Bożych, obfitego błogosławieństwa i opatrzności Maryi – Matki kapłanów.

Serdecznie dziękujemy Portalowi Diecezji Radomskiej za udostępnienie fotografii z uroczystości 🙂

Print Friendly, PDF & Email
Komentarze zostały wyłączone.