+ Ks. prałat Jan Antoni Kruk

Informujemy, że w dniu 5 września 2021 r. zmarł ks. prał. Jan Kruk, emerytowany proboszcz parafii św. Mikołaja w Żarnowie. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się Mszą Świętą w sobotę, 11 września, o godz. 11.00, w kościele pw. św. Mikołaja w Żarnowie. Po Mszy św. pochowanie ciała na parafialnym cmentarzu.

       Ks. prał. Jan Kruk urodził się 18 kwietnia 1935 roku w Wolicy, parafia Stopnica (diecezja kielecka). Święcenia kapłańskie przyjął 5 czerwca 1958 roku w Sandomierzu. Po święceniach pracował, jako wikariusz w parafiach: Krynki, Ostrowiec Świętokrzyski – MB Saletyńskiej, Skarżysko Kamienna – św. Józefa i NSJ, Wierzbica, Radom – św. Jana Chrzciciela. W 1976 roku został mianowany proboszczem parafii Policzna, a od 1986 roku pełnił urząd proboszcza parafii Żarnów. Po przejściu na emeryturę w 2010 roku pozostał w Żarnowie, jako rezydent.

Print Friendly, PDF & Email
Komentarze zostały wyłączone.