Niedziela Radości- GAUDETE

wpis w: Uncategorized | 0

gaud_1

Adwent jest  czasem radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa. To oczekiwanie osiąga szczególny charakter w III Niedzielę Adwentu, Niedzielę tzw. Różową czy powszechne znaną Niedzielą  GAUDETE. Nazwa ta pochodzi od słów antyfony na wejście: „Gaudete in Domino”, czyli „Radujcie się w Panu”. Liturgia w tym dniu jest przepełniona radością z zapowiadanego przyjścia Chrystusa i z odkupienia, jakie przynosi.  Z stąd też kolorem szat liturgicznych jest kolor różowy. 

gaud_2

Dzisiejsza niedziela sygnalizuje nam i zachęca do głębszego i już bezpośredniego przygotowania na przyjście Jezusa Chrystusa.  Dlatego też serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w Roratach.

Niech te ostatnie dni przed Świętem Bożego Narodzenia jak najlepiej zostaną wykorzystane. 

Print Friendly, PDF & Email
Komentarze zostały wyłączone.