Nowy Rok 2016

wpis w: Uncategorized | 0

Ciebie Boga wysławiamy,
Tobie Panu wieczna chwała,
Ciebie Ojca, niebios bramy,
Ciebie wielbi ziemia cała.

     Hymn Te Deum został odśpiewany na Mszy Świętej kończącej nowy roku 2015.

Uroczystej liturgii przewodniczył ks. proboszcz kan. Jan Dereń. Duszpasterz w homilii wskazał, dlaczego się dziś tutaj gromadzimy, przypomniał wszystkim wiernym jakie wydarzenia kościelne miały miejsce w kończącym się już roku.

Do wiadomości wiernych została także podana statystka naszej parafii, i tak w roku kościelnym 2015 miały miejsce:

  • 32 chrzty
  • 9 ślubów
  • 49 pogrzebów

     Na zakończenie Mszy Świętej odbyła się adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, zostały wyczytane suplikacje (modlitwy błagalne), w których wierni przepraszali za popełnione grzechy, dziękowali za miniony rok i prosili o dalszą Opatrzność Boską. Całą liturgię zakończył hymn Ciebie Boga wysławiamy… i Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Print Friendly, PDF & Email
Komentarze zostały wyłączone.