Papież Franciszek w Polsce

wpis w: Uncategorized | 0

W dniach 25 – 31 lipca 2016 w Krakowie miały miejsce XXXI Światowe Dni Młodzieży. Kraków stał się stolicą dla młodych z różnych zakątków świata, którzy przyjechali, aby wielbić Jezusa Chrystusa i spotkać się z papieżem Franciszkiem. Przez cały czas trwania ŚDM w Krakowie dla młodych było przygotowanych wiele atrakcji m. in. katechezy z biskupami, centra powołaniowe, festiwale młodych, koncerty katolickie, wystawy, adoracje i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Papież Franciszek do młodych dotarł 28 lipca br., a na błoniach w godzinach wieczornych odbyła się uroczysta ceremonia powitania Ojca Świętego. Sam papież brał udział z rzeszami młodych w Drodze Krzyżowej, czuwaniu i Mszy Świętej posłania. Jego świątobliwość odbył też wiele spotkań i wyjazdów; odwiedził m. in. Obóz Birkenau Auschwitz, i Jasną Górę.

 

W homiliach, które kierował do młodych papież podkreślał sprawy, które dotyczą ludzi młodych, które są związane bezpośrednio z życiem. Mówił językiem prostym, pełnym zrozumienia i miłości.

 

Zachęcamy do przeczytania wszystkich przemówień Ojca Świętego —> TUTAJ.

 

Z naszej parafii na 31. Światowe Dni Młodzieży wybrali się też nasi parafianie; pierwsza grupa do samego Krakowa, druga na spotkanie z papieżem na Jasnej Górze pod opieką ks. Marcina Wojciechowskiego razem z parafią z Paradyża. W swoim słowie do licznie zgromadzonej rzeszy wiernych papież zaznaczył: Bóg jest konkretny. Z dzisiejszych czytań wynika, że w działaniu Boga wszystko jest konkretne: Boża mądrość „działa jako twórca” i „igra”, Słowo staje się ciałem, rodzi się z matki, rodzi się pod Prawem, ma przyjaciół i uczestniczy w weselu: Odwieczny komunikuje się z ludźmi, spędzając z nimi czas i to w konkretnych sytuacjach.

 

Komitet organizacyjny ŚDM podał, że na Mszy Posłania było ok. 3 mln wiernych.

Print Friendly, PDF & Email
Komentarze zostały wyłączone.