Październikowe nabożeństwa różańcowe

wpis w: Archiwum, Uncategorized | 0

Październik, podobnie jak maj, jest miesiącem maryjnym. Kiedy 7 października 1571 roku, w bitwie pod Lepanto wojska chrześcijańskie odniosły zwycięstwo nad flotą turecką uznano to za cud wyproszony właśnie przez modlitwę różańcową. W tym właśnie dniu obchodzimy święto Matki Bożej Różańcowej, a dzięki papieżowi Leonowi XIII cały ten miesiąc jest poświęcony Maryi. 13 października 1917 roku Matka Boża ukazała się w Fatimie mówiąc:


„Chcę ci powiedzieć, żeby zbudowano tu na moją cześć kaplicę. Jestem Matką Boską Różańcową. Trzeba w dalszym ciągu codziennie odmawiać różaniec. Wojna się skończy i żołnierze powrócą wkrótce do domu”,

dodała też:

„Niech ludzie już dłużej nie obrażają Boga grzechami, już i tak został bardzo obrażony”.

fatima3

W związku z rozpoczęciem października zapraszamy wszystkich do naszego kościoła parafialnego, gdzie codziennie o godz. 16:30 będziemy wspólnie modlić się nabożeństwem różańcowym.

Print Friendly, PDF & Email
Komentarze zostały wyłączone.