Pielgrzymka do Lichenia

wpis w: Archiwum, Uncategorized | 0

W sobotę 22 sierpnia parafianie wraz z ks. Marcinem Wojciechowskim wybrali się na Pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu, aby w przepiękny sposób podziękować Maryi za opiekę, za czas wakacji i prosić Ją o dalsze wstawiennictwo i potrzebne łaski dla każdego pielgrzyma.

Sanktuarium związane jest z objawieniami maryjnymi i uznawanym za cudowny obrazem Matki Boskiej Licheńskiej. Obejmuje ono swym zasięgiem zespół kościołów, kaplice, klasztory, cmentarz, kamienną Golgotę, muzeum im. ks. Józefa Jarzębowskiego, muzeum budowy bazyliki, Licheńskie Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym, hospicjum im. bł. Stanisława Papczyńskiego, Centrum Formacji Maryjnej „Salvatoris Mater”, Duszpasterstwo Młodzieży i Powołań, Dom Papieski, źródełko, liczne figury i pomniki oraz inne obiekty sakralne i infrastruktury pielgrzymkowej. Głównym kościołem sanktuarium jest obecnie bazylika Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu Starym. Swoją posługę pełnią w nim ojcowie ze Zgromadzenia Księży Marianów Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Wszyscy pielgrzymi wzięli udział we Mszy świętej, a następnie zwiedzali Sanktuarium Maryjne.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wybrali się do Licheńskiej Maryi- Bóg zapłać.

A już dzisiaj serdecznie zapraszamy na inne pielgrzymki autokarowe, które odbywać się będą już niebawem

 

Print Friendly, PDF & Email
Komentarze zostały wyłączone.