Pielgrzymka śladami św. Jana Pawła II

wpis w: Uncategorized | 0

We wtorek 23 sierpnia 2016 r., grupa parafian wraz z ks. Marcinem Wojciechowskim wybrała się na pielgrzymkę śladami św. Jana Pawła II.

Pierwszym celem były Wadowice – miejsce urodzenia Karola Wojtyły. W miejscu tym grupa zwiedzała Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II. Jest to muzeum w domu rodzinnym Wielkiego Polaka zaraz przy Bazylice Ofiarowania NMP, dokumentujące działalność i życie kapłańskie i związki papieża z Wadowicami. W skład muzeum wchodzi dawne, dwupokojowe mieszkanie Wojtyłów, złożone z sypialni, salonu i kuchni. W 2014 r. muzeum zostało rozbudowane.

dom_rodz_jp2

Po zwiedzeniu Domu Rodzinnego Ojca Świętego, parafianie udali się do Bazyliki Ofiarowania NMP. Tam wzięli udział we Mszy św, którą sprawował ks. Marcin Wojciechowski. Warto wspomnieć, że pierwsze wzmianki o kościele pochodzą z 1325 r. Dane mówią, że pierwszy kościół był drewniany – spłonął on w wielkim pożarze jaki nawiedził miasto. W połowie XV w. wzniesiono murowany kościół. Niestety i ten uległ zagrożeniu jakim był pożar. Obecny kościół został odbudowany w 1808 r. Tytuł Bazyliki Ofiarowania NMP nadał kościołowi sam papież Jan Paweł II w 1992 r.

baz_ofi_nmp

Kolejną  częścią pielgrzymki była wycieczka do Kalwarii Zebrzydowskiej. Grupa parafian zwiedziła tam Sanktuarium Pasyjno Maryjne, i odprawiła Drogę Krzyżową. Jest to kolejne miejsce, które jest związane bezpośrednio z Karolem Wojtyłą.

kal_zeb_jp2

Na zakończenie pielgrzymki wszyscy udali się do Centrum Jana Pawła II i Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach.

cen_lag_krk

Wszyscy z uśmiechem na twarzy wrócili w godzinach wieczornych do swoich domów i już nie mogą doczekać się kolejnych pielgrzymek.

Print Friendly, PDF & Email
Komentarze zostały wyłączone.