W Imię Ducha Świętego! Lednica 2015

wpis w: Archiwum, Uncategorized | 0

W sobotę 6 czerwca młodzież wraz z ks. Marcinem Wojciechowskim wybrała się na XIX Spotkanie Młodych w Lednicy pod Gnieznem pod hasłem W Imię Ducha. Jest to trzecie spotkanie, przygotowujące do 1050-lecia Chrztu Polski w przyszłym roku (2 lata temu odbyło się pod hasłem „W Imię Ojca”, rok temu pod hasłem „W Imię Syna”).

Mimo żaru lejącego się z nieba, nie zniechęciło to nikogo, aby wspólnie tańczyć, radować się i wychwalać Pana. Spotkanie młodych odbywa się co roku i trwa jeden cały dzień. Tak było i w tym. Oczywiście centralnym punktem dnia była Eucharystia, ale nie zabrakło też możliwości skorzystania z sakramentu spowiedzi i pojednania, można było wziąć udział w modlitwie Koronką do Bożego Miłosierdzia, posłuchać konferencji na temat Ducha Świętego, a w późnych godzinach wieczornych stanąć przed Panem obecnym w Najświętszym Sakramencie. Cały dzień, całe to spotkanie wypełnione jest duchem żywej wiary i modlitwy, a oprócz tego można wsłuchiwać się w lednicką muzykę czy nawet po prostu nawiązywać nowe znajomości.

Najważniejsze akcenty spotkania to nałożenie rąk, które ma być symbolicznym odnowieniem sakramentu bierzmowania. – Gest nałożenia rąk będzie wielkim i czytelnym znakiem umocnienia i posłania – tłumaczy o. Jan.

Tak powiedział abp Wojciech Polak:

Wszyscy chcemy zabrać stąd moc. Żeby nie bać się wyciągnąć ręki do drugiego. Jest to możliwe tylko za sprawą Ducha św. On daje nam moc nie po to, by wywierać wpływ na innych, ale by innych wspierać.

Już dziś serdecznie zapraszamy naszą młodzież za rok, na jubileuszowe XX spotkanie Młodych Lednica 2000

Print Friendly, PDF & Email
Komentarze zostały wyłączone.