Ziarna Wiary

18 października w naszym kościele odbyła się kolejna edycja „Ziaren wiary”– spotkań dla młodzieży dekanatu żarnowskiego.Spotkanie to miało również przybliżyć postać naszego wielkiego rodaka bł. Jana Pawła II.

To właśnie bł. Jan Paweł II jest przykładem „siewcy wielkiej wiary”, którą  zasiewał w sercach ludzi przez swoje nauczanie i liczne pielgrzymki apostolskie. A przede wszystkim przez wielkie zaufanie jakie pokładał w młodych ludziach, którzy z w dzisiejszych czasach borykają się z trudnościami w wierze.

Każdy z nas otrzymał wiarę – dar od Boga w sakramencie chrztu świętego i zobowiązany jest do jej zachowywania i rozwijania. Spotkania na wspólnych apelach pogłębiają wiarę i integrują młodzież z różnych środowisk i parafii ukazując jak wielką są siła zjednoczoną przy Chrystusie. Powiedział ks. Marcin Czerwonka jeden z organizatorów „ Ziaren Wiary’

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 19:00 w naszym kościele od wezwania do Ducha Świętego. Po tej modlitwie rozpoczęła się Liturgią Słowa. Po niej nastąpiła konferencja poświęcona naszemu wielkiemu rodakowi bł. Janowi Pawłowi II którą wygłosił ksiądz Piotr Nojek, wikariusz z parafii św. Św. Jana Chrzciciela w Radomiu. Po nauce odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu, , którą – podobnie jak całość spotkania – poprowadził ks. Damian Drabikowski .

Po adoracji udzielona została Komunia Święta. Spotkanie zakończyło się uroczystym błogosławieństwem relikwiami bł. Jana Pawła II, którego udzielił ks. prał. Adam Myszkowski, dziekan dekanatu żarnowskiego. Każdy z uczestników po błogosławieństwie mógł podejść i ucałować relikwie.

Nie można zapomnieć o scholi składającej się z dziewcząt z Żarnowa i Paradyża, która swym śpiewem uświetniła uroczystość. A wszyscy uczestnicy włączyli się w wspólny śpiew i tańce lednickie.

Podczas trwania Apelu była również możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

Po zakończeniu czuwania w kościele, młodzież przeniosła się do małej salki na plebani, na wspólną agapę, podczas której była możliwość spotkania się z innymi uczestnikami i chwila na rozmowę dotyczą spotkania i refleksji po nim. Na spotkanie przybyła młodzież z parafii Paradyż, Zachorzów, Sławno i oczywiście z Żarnowa.

Już teraz zapraszamy na kolejne spotkania z cyklu Ziaren wiary. O wszystkim będziemy informować na bieżąco.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości, na naszej stronie w zakładce Galeria,  bądź << TUTAJ >>