Ogłoszenia Parafialne IV Niedziela wielkiego postu – 22.03.2020

Parafia św. Mikołaja w Żarnowie  Ogłoszenia Parafialne

IV Niedziela wielkiego postu – 22.03.2020

 

  1. Czwarta Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą Laetare, co oznacza „cieszcie się”. Zbliżają się bowiem święte dni paschalne, podczas których Bóg okaże swoje miłosierdzie. Największym znakiem tej miłości będzie Ofiara złożona przez Chrystusa na drzewie krzyża, która stanie się źródłem zbawienia dla całej ludzkości.

 

  1. Gorzkie Żale dzisiaj o godz. 16.15 z kazaniem pasyjnym i Msza Święta. W piątki nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiane jest o godz. 16.00. W naszym kościele porządek Mszy Świętych
    i nabożeństw pozostaje bez zmian.

 

  1. W środę, 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy wszystkich wiernych do obrony życia poczętego poprzez duchową adopcję. Msze Święte o godz. 6.30, 7.00 i 17.00. Uroczyste podjęcie dzieła modlitwy za nienarodzonych odbędzie się podczas Mszy Świętej o godz. 17.00.

 

  1. Ze względu na aktualną sytuację i ogłoszony stan epidemii, spowiedź wielkopostna w naszej parafii planowana na wtorek 24 marca zostaje odwołana. Zachęcamy do korzystania ze spowiedzi podczas Mszy Świętych w ciągu tygodnia, jak i podczas nabożeństw Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Prosimy o zachowania prewencyjnych środków ostrożności w sytuacji zagrożenia koronawirusem.

 

  1. Uprzejmie prosimy, tak jak każdego roku, o ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Tym, którzy już złożyli bardzo serdecznie dziękujemy.

 

  1. Dziękujemy mieszkańcom Żarnowa z ul. Koneckiej za sprzątanie kościoła. Bóg zapłać! W sobotę na godz. 9.00 prosimy do udziału w sprzątaniu kościoła mieszkańców Żarnowa z ulic Powstańców Wielkopolskich, Targowej, Wiatrakowej, Topolowej, Źródlanej i Strażackiej.

 

Życzymy wszystkim Parafianom błogosławionego i dobrego tygodnia. Szczęść Boże!

 

Print Friendly, PDF & Email
Komentarze zostały wyłączone.