X Mistrzostwa Polski Księży w Futsalu zakończone

wpis w: Archiwum, Uncategorized | 0

W dniach 14- 15 lutego br., w Opocznie odbywały się X Mistrzostwa Polski Księży w Piłkę Nożną Halową.  W tym roku organizatorem Mistrzostw była Diecezja Radomska reprezentowania przez. Ks. Damiana Drabikowskiego (parafia św. Mikołaja,  Żarnów), ks. Ireneusza Szustaka ( parafia św. Bartłomieja, Opoczno) oraz ks. Macieja Jakubowskiego ( student KUL).  Do Mistrzostw zgłosiło się  15 Diecezji z całej Polski. W pierwszym dniu w Miejskim Domu Kultury w Opocznie odbyło się losowanie grup, a tuż potem  rozpoczęły się rozgrywki grupowe na trzech halach:  Zespołu Szkół Ogólnokształcących,  Zespołu Szkół Samorządowych nr 1 i Zespołu Szkół Samorządowych nr 3.  Drugi dzień rozgrywek rozpoczęła Msza Św. w kolegiacie opoczyńskiej, której przewodniczył bp Henryk Tomasik.

Mistrzem została drużyna z Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, na drugie  miejsce zakwalifikowała  się Diecezja  Lubelska, trzecie miejsce zajęła Diecezja   Kielecka,  natomiast na czwartej pozycji  DiecezjaPelplińska

Królem strzelców został ks. Paweł Derylak z diecezji zamojsko-lubaczowskiej, najlepszym bramkarzemks. Damian Briegmann z diecezji pelplińskiej, a najlepszym piłkarzem turnieju ks. Edward Giemza z diecezji kieleckiej.

„Jesteśmy wdzięczni wszystkim, dzięki którym te mistrzostwa mogły się odbyć: władzom miasta, powiatu i województwa, naszym sponsorom i wolontariuszom.”
– powiedział ks. Ireneusz Szustak.

Print Friendly, PDF & Email
Komentarze zostały wyłączone.