XXV Pielgrzymka Rodziny Radio Maryja

wpis w: Uncategorized | 0

W niedzielę, 11 lipca 2016 r, na Jasnej Górze odbyła się już XXV Pielgrzymka Rodziny Radio Maryja. Jak co roku, tak też i w tym na uroczystości wybrało się  nasze Koło Rodziny Radio Maryja wraz z kołem z Paradyża pod opieką ks. Marcina Wojciechowskiego wybrali się na Jasną Górę, aby wziąć udział w uroczystej Mszy Świętej dziękczynnej za 25 lat Rodziny Radio Maryja. 

Jak oszacowało biuro prasowe, pod ołtarzem na szczycie zebrało się blisko ok. 100 tys osób.

Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył ks. abp Stanisław Gądecki, metropolita Poznański, przewodniczący KEP. Jego ekscelencja w homilii mówił m. in. o wyzwaniach i obowiązkach wobec napływających emigrantów, o rodzinie.

Nie ulega wątpliwości, że rozwiązanie problemu migracyjnego w Polsce i w Europie wymaga współpracy ludzi dobrej woli na wielu płaszczyznach. Potrzebna jest hojność i roztropność, otwarcie serca i ustanowienie praw gwarantujących poszanowanie godności własnych obywateli i tych, którzy proszą o pomoc – ks. abp Stanisław Gądecki

Tegoroczna pielgrzymka odbyła się pod hasłem „Gdzie chrzest, tam nadzieja”. W samej liturgii uczestniczyli księża arcybiskupi i biskupi z Polski, premier rządu RP Beata Szydło wraz z przedstawicielami jej rządu (minister obrony narodowej, sprawiedliwości, rolnictwa, środowiska, infrastruktury). Obecna też była szefowa kancelarii prezydenta Małgorzata Sadurska, która odczytał list od prezydenta RP  Andrzeja Dudy. Pielgrzymów pozdrowił sam papież Franciszek.

 

Polska jest demokratycznym państwem, demokratycznym państwem prawa, w którym jest wolna prasa, są wolne media, jest wolność zgromadzeń, jest wolność słowa. To są wartości, o które Polacy upominali się i walczyli bardzo długo. I tych wartości nie pozwolimy sobie odebrać! – mówiła premier Beata Szydło

 

Na koniec uroczystości podziękowanie wygłosił m. in. dyrektor rozgłośni Radio Maryja o. Tadeusz Rydzyk, prowincjał Warszawskiej Prowincji Redemptorystów o. Janusz Sok.

Print Friendly, PDF & Email
Komentarze zostały wyłączone.